• Plac zabaw
  • Kościół z tyłu
  • Widok na Imielin
  • Kamieniołom
  • Imielin
  • Kopiec wolności
  • Zalew Imieliński

Logowanie

Żar lał się z nieba

Tour de Pologne to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, będący jedną z najbardziej prestiżowych międzynarodowych imprez sportowych w Polsce. Organizowany jest od 1928 roku. W tym roku odbywa się jego 74. edycja. W wyścigu  bierze udział 16 zawodowych drużyn kolarskich, grupujących najlepszych szosowców Europy. Złożona z 7 etapów trasa o łącznej długości 1.122,5 km., prowadzi z Krakowa i kończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. Aż dwa razy przebiegała przez drogi naszego powiatu.

31 lipca etap 3 prowadził z Jaworzna do Szczyrku (161 km) przez Imielin i Chełm Śląski. Drugi raz mogliśmy zobaczyć kolarzy 1 sierpnia podczas etapu 4 z Zawiercia do Zabrza, dopingując zawodników w Chełmie Śląskim, Lędzinach, Bieruniu i Bojszowach (Świerczyniec).

Ponieważ Tour de Pologne jest ogromnym przedsięwzięciem, wymagającym przede wszystkim zapewnienia bezpiecznego przejazdu kolarzy oraz zabezpieczenia miejsc, w których mogą stanąć fani sportowi, organizatorom w zabezpieczeniu dróg pomagały służby i pracownicy różnych jednostek z naszego powiatu m.in.: Biuro Zarządzania Ruchem na Drogach, Powiatowy Zarząd Dróg, Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu, Straże Miejskie, Ochotnicze Straże Pożarne, Towarzystwo Turystyki Aktywnej, BOSiR.

Pomimo licznych utrudnień drogowych kierowcy wykazywali  zrozumienie, korzystali z objazdów lub cierpliwie czekali na zakończenie przejazdu zawodników.

Podziękowania należą się również mieszkańcom naszego powiatu, którzy licznie gromadzili się przy trasach przejazdu 74. Tour de Pologne. Wysoka temperatura nie była przeszkodą w aktywnym dopingowaniu kolarzy, w okazaniu wsparcia dla ich ogromnego wysiłku.

Dziś zostały nam tylko wspomnienia i oczekiwanie na rozstrzygnięcie wyścigu. Liczymy na sukces naszego najlepszego zawodnika – Rafała Majki. ■MO

 

Żar lał się z nieba

 

 Żar lał się z nieba5wwwDSC_0251.jpg  8wwwDSC_0261.jpg  Żar lał się z nieba  
 DSC00231.jpg DSC00236.jpg DSC00237.jpg DSC00218.jpg
 DSC02558.jpg DSC02557.jpg DSC02563.jpg DSC02563.jpg
 DSC_0263.jpg DSC_0286.jpg DSC_0318.jpg DSC_0378b.jpg
    

Zdjęcia i materiał video: Mariusz Grzesica, Agnieszka Krawczyk, Marzena Orzeł

Źródło:  http://powiatbl.pl/aktualnosci/2214-zar-lal-sie-z-nieba

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.